O mně

 Jmenuji se
Elli Staníková, jsem ročník 1963, narodila jsem se ve znamení střelce. Vystudovala jsem státní konzervatoř v Ostravě obor herectví. Ovšem nejen divadlo, výtvarné umění, hudba mně okouzlily, ale vše co se týká léčitelství, jógy, zdravého životního stylu, mystiky, tajemna a duchovna mně zajímalo a přitahovalo už od malička také.
Když mi bylo asi patnáct, objevila jsem u babičky starou knížku Léčení vodou od P.Kneippa, která na mně silně zapůsobila.
Že tedy něco existuje mezi nebem a zemí  jsem ale uvěřila až v 18. letech díky jistým zvláštním mystickým osobním zážitkům, které mne přesvědčily o tom, o čem jsem tak dlouho pochybovala a co jsem hledala. A tak plna nadšení jsem se ve dvaceti letech rozhodla, že vstoupím do řádu, ale po dvou letech mne od úmyslu stát se řeholnicí odradila nabídka angažmá do Těšínského divadla. Vždy jsem chtěla rozdávat lidem radost a to se přece dá mnohým způsobem! Taktéž divadlem, nehledě k tomu, že jsem si často vzpomněla na svého profesora herectví Zasloužilého umělce Miloslava Holuba, který nám říkal velmi často, že divadlo je řehole. Po pěti letech působení v divadlech jsem se nakonec rozhodla pro poněkud klidnější cestu a šla jsem vyučovat dramatickou výchovu a divadlo na základní uměleckou školu, kde působím.

Můj velký zájem o psychologii a má docela silně vyvinutá empatie ( jak už to u herců bývá ) a touha pomáhat lidem mě přivedly na kurs reflexní terapie v Praze u manželů Patakyových. Ale knihy pana doktora Josefa Jonáše se staly mou druhou biblí. Když  v roce 2000 se mi dostal do rukou leták , že pan doktor pořádá zaškolovací kurs měření na novém přístroji SALVIA, věděla jsem, že pojedu .Jezdila jsem a absolvovala mnohá školení a kongresy o této nové léčebné metodě - informační detoxikační medicíně. A s prohlubováním duchovního života přišly i výklady karet. Tomu ale předcházela změna mého křestního jména, které mi vybrali andělé a které odstartovalo můj další duchovní vývoj a kreativitu. Výklady karet k tomu jistě patří. Je to už tedy asi 12 let, kdy jsem díky mnoha výkladům se snažila naučit číst pravděpodobné události z karet. Karty jsou kouzelné, přesto jsem v poslední době cítila, že to není vše, že ještě něco dalšího musím udělat, postoupit dále.. Zabývala jsem se intenzívně prací s anděly, ale je to spíše o tom, že andělé intenzívně pracují se mnou. A tak se neustále učím, jak léčit tělo a mysl. 
Ale také načítání knih, pohádek a mnohých článků i tvorba  pořadu Povídání u kávičky, Ellin týdenní kalendář a lunární zahrada do rádia Svobodný vysílač SVCS, mi přináší radost.
Také jsem si v srpnu 2017 založila svůj kanál na You Tube, kde vkládám všechna svá videa. Kanál najdete pod mým jménem.

Nyní je rok 2022 a mně zůstalo především předení na kolovrátku, pletení a háčkování a samozřejmě načítání zajímavých článků o zdraví, mimozemských civilizacích i politice na mém kanálu na You Tube.


 Také poskytuji soukromé hodiny herectví. Připravuji studenty k talentovým zkouškám na umělecké školy.

Malá ukázka, kdy jsem hrála ve filmu.     https://www.youtube.com/watch?v=DFduWSK70UY